In het begin van deze week poste ik een foto op Instagram over Teff. Toen kwamen er best wat vraagtekens naar boven, terwijl ik Teff al meer dan 2 jaar ken! Goed om jullie wat extra informatie te geven over Teff en wat je met Teff kunt maken. Van de week deelde ik een basis recept, Teff pap. Net als havermout vind ik het wel belangrijk om wat toppings toe te voegen want de ‘basis pap’ smaakt niet heel bijzonder. Klik hier voor het recept van de pap.
Wat heb je nodig voor 6 muffins?
- 2 bananen
- 75 gram Teff
- 25 gram havermout
- 2 eieren
- 1 el melk
- 2 blokjes pure chocolade
- 50 gram whey (optioneel)
Verwarm de oven voor op 180 graden.
Prak de 2 bananen, voeg 1 voor 1 de eieren toe en de melk. Voeg daarna de Teff, havermout, whey (optioneel, als je dit niet gebruikt dan een scheut honing) en meng door elkaar.
Snijd de chocolade in kleine blokjes en voeg 2/3e toe aan het beslag. Pak een muffin blik en doe in 6 vormpjes een muffin papiertje (ik gebruikte bakpapier). Verdeel het mengsel over 6 vormpjes en strooi de laatste chocolade snippers over de vormpjes.
Plaats de muffins in de oven voor ongeveer 20 minuten. Laat het even afkoelen en serveren maar!
De muffins zijn ook goed te bewaren in de koelkast, voor 2 a 3 dagen. Daarnaast zijn ze ook voedzaam en heerlijk als ontbijt!
Laat je me weten als je deze muffins hebt gemaakt? Tag me in je bericht, ben benieuwd wat je er van gemaakt hebt! #vindikleuk